Aplikacje, które pomagają budować pozytywne nawyki, staja się coraz bardziej popularne. I nic w tym dziwnego ponieważ dzięki nim można prowadzić biznes bardziej skutecznie oraz efektywnie. Okazuje się, że nawet połowa czynności wykonywanych przez nas każdego dnia jest nawykiem. A jeśli przyswoimy wartościowe i pozytywne nawyki, nasza codzienna praca może być tylko lepsza. Jakie aplikacje mogą pomoc w budowaniu codziennych nawyków?

Budowanie nawyków

Jeśli chcesz się przyjrzeć swoim nawykom, warto skorzystać z poniższych aplikacji. Dzięki nim sprawdzisz swoją motywację oraz systematyczność. A także zadbasz o codzienną oszczędność czasu w rutynowo wykonywanych czynnościach.
Loop to bardzo prosta aplikacja, która daje możliwość stworzenia nowych nawyków oraz monitorowania postępów. Dokładne statystyki pozwolą na wnikliwą analizę dzienną, tygodniową czy nawet kwartalną.
Growapp to bardzo popularna aplikacja nawykowa, która pozwala budować bieżące nawyki oraz planować rozwój w ich zakresie. Dodatkową wartością jest możliwość dodawania wspólnych wyzwań ze znajomymi.

Bardzo prostą, ale jakże skuteczną aplikacją jest również kalendarz Google. Okaże się on przydatny w codziennej pracy. Odpowiednio zaprojektowane nawyki i zadania do wykonania stanowią solidną podstawę do codziennie wykonywanych obowiązków. Dobrym pomysłem jest zapisywanie sobie codziennych działań w aplikacji i ich stopniowa realizacja. Nawyk otwierania listy zadań na dany dzień to pierwszy z listy dobrych nawyków, które warto wdrożyć do codziennej pracy.

Aplikacje, które pomagają budować produktywność

Aplikacje pomagają budować nawyki i nadzorować postępy jednak nie są nieustannym źródłem motywacji. Tej należy poszukać w sobie. Są za to świetnym sposobem na realizację założeń oraz naukę systematyczności. Jeśli pracujesz w domu, może się okazać, że wiele bodźców może rozpraszać. Aby zapobiec dodatkowym powiadomieniom na telefonie, ściągnij aplikację Offtime. Zadba ona o wyciszenie wszystkich powiadomień (gry, media społecznościowy, smsy) dzięki czemu możesz skupić się na pracy. Trello to jedna z najbardziej popularnych aplikacji, która opiera się na metodzie kanban. Oznacza to przesuwanie kolejnych etapu zaplanowanego wcześniej projektu. Dzięki temu masz wrażenie, że idziesz konsekwentnie do przodu. Oczywiście można tę metodę wykorzystać również na standardowych karteczkach.

Codzienne budowanie mikronawyków to bardzo ważny element zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. To pierwszy krok w stronę budowania efektywnego biznesu i skutecznej pracy.

Dodaj komentarz