Przy pożyczaniu pieniędzy nie można pozwolić sobie na niefrasobliwość oraz brak zdrowego rozsądku. Kredyt to pożyczka, czyli coś co prędzej lub później będzie trzeba spłacić.

Chwilówki bez BIK są jedną z wielu opcji łatania dziur w domowym budżecie, jednak nie zawsze należą do najlepszych pomysłów. Aby je wziąć nie trzeba wypełniać stert dokumentów, opracowywać biznes planu i tłumaczyć się przed panią po drugiej stronie biurka po co nam są pieniądze, i dlaczego nie mamy oszczędności na koncie osobistym. I niestety czasami właśnie to niektórych gubi, bo w końcu takie kredyty potrafią wciągnąć w spiralę długów. Czają się w nich pułapki, na które mniej doświadczone osoby z pewnością się złapią.

Aby ich uniknąć warto pożyczać tylko u sprawdzonych pożyczkodawców, którzy nie widnieją na czarnej liście. Warto również popytać się znajomych o te instytucje, które są ich zdaniem godne polecenia. No i oczywiście warto korzystać z tych firm, które oferują pierwszą pożyczkę całkowicie za darmo, czyli bez odsetek.