pasza dla koni

Żywienie konia wpływa na jego rozwój. Gdy zabraknie mu pewnych witamin, minerałów, czy innych składników odżywczych, wówczas może odbić się to na jego zdrowiu czy kondycji. W związku z tym już od pierwszych dni warto zwrócić szczególną uwagę na dobór właściwej diety.

Podstawę w codziennym odżywianiu konia stanowi woda oraz siano. Konieczna jest również dobrej jakości pasza dla koni, w której znajdą się cenne minerały oraz witaminy. Dodatkowo trzeba pamiętać o tym, że niektóre rasy koni wymagają suplementacji dostosowanej do ich indywidualnych potrzeb.

Jaki skład powinna mieć dobra pasza dla koni?

Pasza dla koni to najprostszy sposób na zapewnienie zwierzęciu pełnowartościowego posiłku. Aby jednak tak było, konieczne jest kupienie paszy o dobrym składzie, który zapewni koniowi zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę.

Zanim jednak sięgniesz po dobrą paszę, warto w pierwszej kolejności przyjrzeć się indywidualnym potrzebom konia. W zależności od wieku, rasy, masy ciała, czy ewentualnych chorób, zwierze będzie potrzebowało nieco innych składników, witamin i minerałów. Gdy o to zadbasz, to Twój koń będzie cieszył się dobrym zdrowiem i doskonałą kondycją.

W gotowej paszy dla konia powinny znaleźć się składniki, które zaspokoją dzienne zapotrzebowanie konia m.in. na białko, węglowodany, witaminy oraz minerały. Właściwy poziom białka dostarczanego do organizmu bierze udział w rozkładaniu aminokwasów budujących ciało. Z kolei węglowodany są głównym źródeł energii (podobnie jak tłuszcze i oleje). Natomiast witaminy i minerały stanowią uzupełnienie.

Przy zakupie paszy zwróć szczególną uwagę na to, aby była ona odpowiednio zbilansowanym uzupełnieniem żelaza, miedzi, wapnia, magnezu oraz fosforu dla konia. Dobór ich proporcji jest kluczowy, ponieważ brak równowagi sprzyja rozwojowi chorób kości — zwłaszcza u młodych i rozwijających się koni.

Gdzie kupić dobrą paszę dla konia?

Koń może pozyskiwać niezbędne składniki odżywcze z różnych pasz. W zależności od jego wieku, rasy oraz indywidualnych cech rozwojowych i zdrowotnych pożywienie powinno być odpowiednio wysokiej jakości. Do takich pasz zaliczyć można te, które są sprzedawane w firmie marstall, powstałej w 1974 roku. Jest to firma, która jest producentem pasz dla koni o różnorodnym i naturalnym, i odpowiednio wyselekcjonowanym składzie, który wpływa korzystnie na rozwój zwierzęcia.

Na stronie firmy kupisz dobrej jakości paszę dla koni sportowych, hodowlanych oraz rekreacyjnych. Oprócz tego od marstall kupisz również inne produkty, takie jak choćby zdrowe przysmaki, suplementy, mesze, sieczki czy akcesoria.

Dodaj komentarz