Zbliżają się wakacje, a więc czas w którym chętniej i częściej sięgamy po książki. Chłodny napój spożywany w cieniu drzewa, w słoneczny dzień z dobrą lekturą w dłoni, to dla wielu z nas definicja dobrze spędzonego czasu (dla nas na pewno!).

Jeśli planujecie sięgnąć po ciekawą pozycję, a nie macie jeszcze pomysłu, zapraszamy do naszego małego zestawienia najciekawszych pozycji na ten letni okres.

Sięgnij po klasykę -Trylogia Władca Pierścieni

Niestety są jeszcze wśród nas tacy, którzy nie sięgnęli po tę wciągającą, pełną przygód, malowniczych opisów i zwrotów akcji trylogię autorstwa J.R.R. Tolkiena. Oczywiście podróż zalecamy rozpocząć od „Hobbita”, jednak i bez niego ta wspaniała przygoda będzie równie niesamowitym doświadczeniem.

To lektura, która wciąga do magicznego świata, już w pierwszych stronach. Czytelnik otrzymuje opowieść, która jest zbudowana w niezwykle misterny sposób, a jednocześnie czyta się ją lekko i z przyjemnością. To opowieść opowiedziana z perspektywy członków Drużyny Pierścienia, o najważniejszych wartościach, które są aktualne zawsze i wszędzie.

Uwaga! Pomimo, iż jest to trylogia, zalecamy poszukać sobie następnych pozycji do przeczytania – nie odłożycie jej póki nie przeczytacie!

Z serialu do książki – Gra o tron

Błędnym jest twierdzenie, że seria książek „Gra o tron” nie poradziłaby sobie bez serialu. Tak naprawdę niesłabnący popularnością, serial telewizyjny, którego realizacja pochłania kilkanaście milionów na serię oraz bije wszelkie rekordy popularności, jest dowodem na to, jak niezwykły świat stworzył Georg R.R. Martin.

„Gra o tron” to książka pełna ciekawych postaci, a żadna z nich nie jest podobna do drugiej, zawiłych intryg, których rozwiązanie stanowi zagadkę, jak i zwrotów akcji, które nieustannie zaskakują zarówno czytelników, jak i widzów.

To opowieść, która wciąga nie tylko miłośników fantasy, wojen czy wielostronicowych powieści. To już niemal pozycja obowiązkowa dla każdego, kto w dzisiejszych czasach śmie nazywać się czytelnikiem!

Coś dla kobiet – Trylogia czasu

Pozycja skierowana bardziej dla płci pięknej, jednak z pewnością i niejeden mężczyzna zaczytuje się w przygodach Gwendolyn.

„Trylogia czasu” opowiada o zmaganiach nastoletniej, wcześniej wspomnianej Gwen, która jest zwyczajną nastolatką, oprócz tego, że widzi i porozumiewa się ze zmarłymi, a na dodatek, któregoś dnia dowiaduje się, że to nie jej kuzynka Charlotta, a właśnie ona, posiada gen podróżowania w czasie. Całość przeplatana jest jej miłosnymi zmaganiami, jak również rodzinną zagadką, która może mieć bezpośredni wpływ nie tylko na jej życie, ale również śmierć…

To lektura, którą pochłania się w jeden wieczór, po czym sięga się po następną, równie ciekawie i lekko napisaną, dowcipną i wciągającą część.

Dodaj komentarz