Dużo osób spędza więcej czasu w sieci niż w realnej rzeczywistości. To oznacza, że coraz trudniej jest spotkać drugą połówkę na dyskotece czy podczas koncertu. Większość ludzi w dzisiejszych czasach poznaje się online. Sprzyja temu duża liczba portali randkowych i aplikacji, które umożliwiają poznanie wielu osób w krótkim czasie.

Jak działają portale randkowe?

Na największych portalach zarejestrowanych jest kilka tysięcy osób. Dołączenie do społeczności wymaga założenia konta, zwykle obowiązkowe jest też załączenie zdjęcia, a także podanie podstawowych danych. Proces rejestracji przebiega w kilku krokach, ale jest bardzo łatwy i szybki. Obecnie większość portali działa na zasadzie akceptowania profili innych osób lub ich odrzucania na podstawie zdjęcia. Dopiero po wybraniu danej osoby można do niej napisać. Zwykle zaawansowane opcje na przykład możliwość wysyłania wiadomości czy sprawdzanie kto oglądał nasz profil jest dodatkowo płatne.

Czy na portalu randkowym można znaleźć miłość?

Wystarczy, że wśród swoich znajomych zapytasz kto z nich spotkał się dzięki sile internetu. Z pewnością co najmniej dwie osoby lub więcej przyznają się, że zaczęły się spotykać w wirtualnej rzeczywistości. Pary, a nawet małżeństwa, które powstały za pomocą portali randkowych od dawna są faktem. Dziesiątki, a nawet setki osób w ten sposób zaczyna znajomości, które przeradzają się w prawdziwe uczucia. Jednak należy wykazać się szacunkiem dla innych użytkowników portali randkowych. Nie można zamieszczać fałszywych zdjęć czy pisać nieprawdy o sobie, albowiem prawda prędzej czy później wyjdzie na jaw, a w ten sposób krzywdzi się siebie i drugą osobę.

Ciemna strona portali randkowych.

Korzystanie z portali i aplikacji randkowych niesie za sobą pewne ryzyko. Spotykanie się z nieznajomymi ludźmi, których nigdy wcześniej nie widziało się na oczy jest stresujące i jednocześnie w pewnym sensie niebezpieczne. Nigdy nie ma się pewności, kto przyjdzie na randkę. Było kilka przypadków kobiet, które zostały zamordowane podczas takich spotkań z nieznajomymi. W związku z tym na pierwsze randki należy umawiać się w miejscach publicznych i nie zapraszać partnera do domu. Warto też poprosić przyjaciółkę, aby poszła razem z nami na spotkanie i siedziała kilka stolików dalej. Sytuacje zagrażające życiu zdarzają się bardzo sporadycznie, ale mimo wszystko lepiej na siebie uważać.

Internet jest tak samo dobrym miejscem na znalezienie miłości, jak klub czy miejsce pracy. Jednak należy zachować podstawowe środki ostrożności, a poza tym trzeba stawiać szczerość na pierwszym miejscu.

Dodaj komentarz