Dieta norweska pozwala uzyskać dostateczny efekt, jeżeli konsumuje się jedynie produkty dozwolone, jakich ilość nie jest ważna. Przerwanie diety nie gwarantuje dalszej kontynuacji. Wypada stale rozpoczynać ją od samego początku. To naturalnie dzięki zastosowaniu tej kuracji odchudzającej wolno podnieść przemianę materii, ale trzeba się stosować do wskazanych reguł. Dieta opiera się na jak największym spożyciu owoców grejpfruta. Wolno swobodnie spożywać wszelkiego typu surówki, których kluczowymi składnikami są seler naciowy, marchewka, pomidor i ogórek konserwowy. Spożywane mięsa muszą być ugotowane czy też grillowane bez wszelkiego dodatku tłuszczu.

W czasie kuracji norweskiej ograniczamy użycie soli. Na domiar tego nie słodzimy jakichkolwiek preparowanych napojów. Można spożywać jaja, ale jedynie gotowane, pijemy kawę bez śmietanki i w każdym calu rezygnujemy z kolacji. Przez co takie działanie pozwala w szybkim czasie zrzucić zbędne kilogramy. Stosowanie się do diety ekspresowo przynosi oczekiwane rezultaty dla każdego.

Niewielu ludzi prawdopodobnie zdaje sobie sprawę z tego, jak gigantyczne przesłanie dla harmonijnego funkcjonowania ma waga człowieka właściwa w stosunku do wzrostu oraz płci i wieku.

Człowiek, który nie wykazuje ani nadwagi ani niedowagi znamionuje się słusznym pułapem siły i dobrą kondycją. Gdy pojawiają się kłopoty z nadwagą – dieta norweska wydaje się najlepszym, najbardziej rozumowym wyborem. Wypada jednak pamięta, że sama dieta to nie powodzenie. Ćwiczenia, motywacja oraz upór w staraniach połączonych ze zrzuceniem wagi – to przepis na sukces. Wobec tego mając kłopoty z wagą, nie wolno się poddawać. Nie można także cechować się słomianym zapałem, gdyż to na niedużo się zda.