Wszelkiego rodzaju diety to w dzisiejszych czasach coś, na co decyduje się coraz większa ilość osób. Prawda jest jednak taka, że tylko nieliczne z tych diet mogą działać, a w każdym przypadku musimy dokładnie wiedzieć co robimy, ponieważ tylko dzięki temu efekty będą mogły być trwałe. Nawet zakończenie diety nie oznacza, że możemy powrócić do poprzednich nawyków żywieniowych, ponieważ w takim przypadku będziemy mieli jedynie do czynienia z efektem jojo.

Pobieranie energii z tłuszczy

Jedną z diet, która dla wielu osób może okazać się czymś bardzo skutecznym jest dieta tłuszczowa. Polega ona na opieraniu się głównie na białku oraz tłuszczach. Węglowodany powinniśmy wówczas obniżyć do minimum, dzięki czemu po jakimś czasie nasz organizm przestanie czerpać energię z nich, a zacznie bezpośrednio z tłuszczy. Wówczas spalanie tkanki tłuszczowej będzie naprawdę efektywne, więc jak najbardziej powinniśmy się zastanowić nad skorzystaniem z takiej diety. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że jej utrzymywanie może być trudne, ponieważ przez pierwsze kilka dni możemy czuć się dosyć słabo, a spowodowane będzie to właśnie niskim poziomem węglowodanów.

Dieta ta jest jednak bardzo skuteczna, choć nie powinna być ona utrzymywana przez zbyt długi czas. Kilka tygodni w zupełności powinno wystarczyć do tego, by móc schudnąć sporą ilość kilogramów. Nie można zapominać jednak o tym, że w wielu przypadkach dalsza dieta powinna opierać się na zbilansowanych posiłkach, ponieważ tylko dzięki temu będziemy mogli mieć pewność, że osiągnięte efekty będą trwałe.