Ozdoby gipsowe od lat dekorują ściany i sufity różnych wnętrz. Fantazja wzorów, jakimi charakteryzuje się sztukateria gipsowa jest na tyle duża, iż pomysły dekorowania nimi wnętrz znajdują swoje miejsce nie tylko w mieszkaniach prywatnych, ale także w kościołach i wielu innych wnętrzach. Co to jest sztukateria gipsowa.

Są to elementy dekoracyjne wykonane z gipsu, które można układać na ścianie, lub suficie w fantazyjne wzory. Budowanie efektownych dekoracji zależne jest od wybranych wzorów danych elementów, oraz naszego pomysłu. W momencie, kiedy mamy już zamysł na to, jak ozdobimy ściany, lub sufit, wystarczy poszczególne elementy przytwierdzić do podłoża za pomocą zaprawy gipsowej. Wiele osób uważa, iż sztukateria gipsowa, tworząca dany wzór prezentuje się lepiej kiedy pomalowana jest na wybrany kolor, inni natomiast twierdzą, że tylko biel oddaje pożądany efekt.

Bez względu na to, co komu podoba się bardziej, sztukateria gipsowa jak najbardziej nadaje się do malowania, gdzie zabawa z kolorami, może przynieść zaskakujące i pozytywne efekty. Sztukateria, jest wykorzystywana jako efekt dekoracyjny od bardzo dawna. Dziś, wzornictwo idzie z postępem i oczekiwaniem klientów, którzy chętnie wykorzystują ją, jako ciekawą formę dekoracji wnętrz w różnych pomieszczeniach.