Pierwsza faza diety Dukana, określana mianem fazy uderzeniowej, spotyka się na ogół z wieloma kontrowersjami. Osoby, które zamierzają zdecydować się na tą kurację odchudzającą zazwyczaj mają sporo obaw w związku z tą fazą diety. Czy rzeczywiście pierwszy etap zrzucania zbędnych kilogramów jest aż tak trudny do przejścia? W jaki sposób można pomóc sobie przetrwać ten czas?

Dieta Dukana z całą pewnością nie należy do łatwych diet, ale dzięki niej można stracić od kilku do nawet kilkudziesięciu kilogramów. Nic więc dziwnego, że ta kuracja odchudzająca zyskuje coraz większe grono zwolenników na całym świecie. Odchudzanie rozpoczyna się od pierwszej fazy, mianowicie od etapu uderzeniowego. Dla organizmu gwałtowna zmiana odżywiania się może być dużym szokiem, warto więc poznać kilka prostych wskazówek, które być może staną się pomocne do przejścia przez ten etap odchudzania.

Jak radzić sobie z uczuciem głodu?

Jednym z najczęstszych powodów do rezygnowania z odchudzania się jest nieumiejętność radzenia sobie z uczuciem głodu. Jak się okazuje, uczucie to może być tak silne, że nawet motywacja i silna wola nie sprawią, że pozostaniemy wierni wskazówkom francuskiego doktora Dukana. By móc skutecznie poradzić sobie z nękającym nas głodem, warto każdego dnia mieć pod ręką niegazowaną wodę mineralną. Pamiętajmy, by w szczególności pić po posiłkach, gdyż jeśli wówczas o tym zapomnimy, płynów w naszym organizmie będzie znacznie mniej.

Codziennie należy wypijać przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej. Szczególnie ważne jest picie wody po posiłkach, gdyż w ten sposób zwiększamy objętość kęsów pokarmowych, które przyczyniają się do uczucia sytości w żołądku. Ponadto woda w doskonały sposób rozpuszcza poszczególne składniki odżywcze, ułatwiając ich przyswajanie. Poza wodą można także sięgać po herbaty ziołowe i owocowe.

By skutecznie poradzić sobie z uczuciem głodu, można także sięgnąć po gumę miętową. Gumy do żucia na pewno docenią przede wszystkim osoby, które do tej pory były przyzwyczajone do podjadania między posiłkami. Gumę można żyć zarówno w godzinach porannych, jak i wieczornych, by uchronić się przed zaglądaniem do lodówki (zwłaszcza przed położeniem się spać).

Czy można uprawiać sport w pierwszej fazie diety?

Wszyscy doskonale wiemy, że aktywność fizyczna jest w dużym stopniu związana z utratą zbędnych kilogramów. To, czy będziemy uprawiać sport w czasie pierwszej fazy diety Dukana właściwie zależy tylko od nas. Pod uwagę należy także ilość tkanki tłuszczowej, którą zamierzamy stracić. Jeśli liczba kilogramów będzie przekraczała dwadzieścia kilogramów, wówczas nie zaleca się forsowania zbyt intensywnymi ćwiczeniami. Może to prowadzić nie tylko do zmęczenia, ale także do poważnych problemów zdrowotnych (przeciążenie kręgosłupa, stawów, obciążenie serca).

Osoby po pięćdziesiątym roku życia również nie powinny przesadzać z ćwiczeniami fizycznymi. Umiarkowana aktywność fizyczna jest natomiast jak najbardziej wskazana osobom, które nie cierpią na otyłość oraz wszystkim tym, którzy nie są zaawansowani wiekowo.

Dodaj komentarz