Dobrze wybrane zaproszenia ślubne są dla gości odzwierciedleniem charakterów młodej pary oraz zapowiedzią stylu przyjęcia weselnego. Jeżeli planujemy tradycyjne wesele, podczas którego będą odbywać się typowe oczepiny i gości nie zaskoczy nic nowego, wybieramy zwykle typowe i popularne wzory zaproszeń.

Trzymamy się wtedy jasnych kolorów, znanych cytatów i wygodnej formy złożonej na pół kartki. Jeśli jednak jest w nas odrobina szaleństwa, a nasze przyjęcie weselne odstaje od tradycyjnych zwyczajów i szykujemy dla gości niejakie elementy zaskoczenia, warto zapoznać się z szeroką ofertą zaproszeń i wybrać takie, które idealnie odda charakter naszych planów. Niektóre pary decydują się na własnoręczne wykonanie zaproszeń. Niejednokrotnie zdarza się, że każdy egzemplarz jest zupełnie inny. Planując takie przedsięwzięcie, musimy zaopatrzyć się z kolorowe papiery odpowiedniej grubości, wstążki, kleje, sztuczne kwiaty i wszelkiego rodzaju dodatki, które pomogą nam przelać na karton wszystkie pomysły. Część par postanawia skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy i zamówić zaproszenia według własnego wzoru. Wykorzystuje się tutaj zdjęcia z okresu narzeczeństwa, karykatury lub samodzielnie wykonane rysunki, jeśli któreś z młodych posiada talent plastyczny.

Bardzo często możemy spotkać się z zaproszeniami, które skupiają na sobie wzrok dzięki zamieszczeniu zdjęcia przyszłych małżonków. Jeżeli bazujemy na istniejących wzorach, zwykle możemy wprowadzić w nich zmiany. Organizując wesele, podczas którego będzie dominował jeden kolor, warto wprowadzić go także na zaproszeniach. Często zdarza się, że elementy stroju młodej pary, wystrój sali, samochodu oraz kościoła są wykonane w konkretnej barwie. Możemy kierować się kryterium koloru także w momencie, kiedy wybieramy zaproszenia na ślub. Inną kwestią są wesela tematyczne. Jeśli zatrudniamy wedding plannera, który organizuje nasze przyjęcie w stylu filmów gangsterskich lub w klimacie wakacji na Hawajach, nie zapominajmy o wprowadzeniu odpowiednich motywów graficznych na zaproszeniach dla gości. Wtedy nie będzie to jedynie informacja o zamiarze zawarcia związku małżeńskiego, ale zapowiedź charakteru wesela i tym samym pamiątka mówiąca wiele o zamiłowaniach młodej pary.

Warto sięgać po oryginalne wzory, aby nasze zaproszenia ślubne nie wylądowały zapomniane w szufladzie, ale przypominały rodzinie i przyjaciołom o najszczęśliwszym dniu w naszym życiu. Styl i wzór zaproszenia powinien być odzwierciedleniem usposobienia młodych, ich wizytówką. Jeśli grają oni w zespole rockowym, można użyć motywów muzycznych. Jeżeli uwielbiają konkretny film, warto wykorzystać cytat z produkcji, zastępując nim przewidywalne fragmenty wierszy. Poświęćmy też sporo czasu na przygotowanie tekstu, który goście znajdą wewnątrz. Nie musi być on taki, jaki znajdziemy w prezentowanym wzorze. Możemy wprowadzić własne zmiany, które rozbawią zapraszanych gości i nadadzą zaproszeniom oryginalności. Obecnie mamy możliwość stworzenia własnego projektu, co sprawi, że nasze zaproszenia będą niepowtarzalne i nikt nie pomyli ich z innymi.

Dodaj komentarz