kubki papierowe

Jednorazowe naczynia, takie jak np. kubki papierowe czy plastikowe, są najchętniej wykorzystywane na różnego rodzaju eventach, bądź ważnych spotkaniach biznesowych. Stosuje się je ze względu na ich praktyczność, która sprawdza się przy dużej ilości osób.

Czy jednak choć raz zastanawiałaś się nad tym, jaką różnicę dla naszego środowiska robi materiał, z jakiego zostało wykonane takie naczynie? Dużo powszechniejsze jest stosowanie plastikowych talerzyków, kubeczków, czy sztućców. Wynika to z ich niskiej ceny i naszego przekonania, że papierowe naczynia nie są aż tak trwałe i wytrzymałe. Warto jednak pochylić się nieco nad tą kwestią i zweryfikować pewne fakty.

Dla ochrony środowiska stosuj kubki papierowe

Niemal na każdy kroku słyszymy jak szkodliwe dla naszej planety jest stosowanie plastiku. Długi czas jego rozkładu (wynoszący aż 400 lat), wszechobecność oraz fakt, że w morzach i oceanach będzie go za 30 lat więcej niż ryb, powinien budzić niepokój. Jeżeli zatem już dziś nie podejmiemy świadomych decyzji i wyborów, grozi nam katastrofa ekologiczna, której większość z nas będzie świadkami.

Stosowanie plastikowych naczyń jest zatem złe. Na szczęście poprzez prostą zmianę nawyków możemy pomóc naszej planecie. W jaki sposób? Stosując kubki papierowe, które ze względu na tworzywo rozkładają się dużo szybciej niż ich wersje plastikowe. Wbrew pozorom takie kubki mają dużo więcej zalet, niż myślisz.

Kubki papierowe – opłacalny recykling i forma reklamy

Kubki papierowe są coraz chętniej wybieranymi naczyniami nie tylko na eventach, lecz także w restauracjach typu fast food. Możemy w nich bez większego problemu trzymać ciepłe oraz zimne napoje. Nie musimy przy tym obawiać się przemoknięcia takiego naczynia, ponieważ obecnie jest ono wytwarzane z mocnego papieru, odpornego na przemakanie. Co ważne – kubki papierowe nadają się w 100% do recyklingu, dzięki któremu chronimy nasze środowisko naturalne. Nie jest to jednak jedyny powód dla którego warto jest używać właśnie takie naczynia.

Wiedziałeś, że kubki papierowe to także świetne miejsce na reklamę Twojej firmy? To właśnie na papierowej nawierzchni dużo łatwiej jest nadrukować logo firmy, albo krótki tekst promujący Twoją działalność. Wbrew pozorom wprowadzenie takich kubków np. w kawiarni – będzie dobrym narzędziem marketingowym. Z jednej strony przykujesz uwagę swoich klientów – zwłaszcza, jeżeli na takim personalizowanym, papierowym kubku, znajdzie się jakiś miły cytat, albo zwykłe życzenie miłego dnia z Twoim logiem. Z drugiej strony wiele osób doceni Twoje starania na rzecz ochrony środowiska i naszej planety. Pamiętaj, że bycie eko jest obecnie na topie. Wybierając zatem kubki papierowe zyskasz znacznie więcej, niż myślisz.

Dodaj komentarz