wykładzina obiektowa

Biuro jest wizytówką firmy. Powinno motywować pracowników do pracy i zapewniać im przyjazną atmosferę. Pobudzać kreatywność i zachęcać do działania. To w biurze spędzamy po 8 godzin dziennie, więc przestrzeń ta powinna być przemyślana. Jeśli chcesz mieć zaangażowanych pracowników, to musisz im takie miejsce zapewnić. Zobacz jak urządzić biuro, które będzie praktyczne, estetyczne i przyjazne zarówno dla pracowników, jak i klientów. 

Dopasowane do potrzeb 

Urządzając biuro, pierwsze co musisz wziąć pod uwagę, to specyfika Twojego biznesu. Inne będą potrzeby biura architektonicznego, typowej korporacji, agencji marketingowej, czy call-center. Biuro musi być dopasowane do potrzeb Twojego biznesu. Agencje kreatywne urządza się inaczej, niż np. właśnie biuro typu call-center. W pierwszym przypadku wykonywana jest praca zespołowa. Pracownicy potrzebują mieć kontakt ze sobą nawzajem, jednocześnie posiadając własną przestrzeń. Natomiast w call-center najczęściej stosuje się boksy, które oddzielają od siebie pracowników. Po co? Nie żeby ich izolować, ale po to żeby nie zagłuszali siebie nawzajem. Pracownik, który rozmawia z klientem musi go słyszeć i nie być otoczony bodźcami, które go rozpraszają. W tego typu biurach sprawdza się także wykładzina obiektowa, która wytłumia różnego rodzaju hałasy. 

Nie wiesz jak zaplanować biuro? Skorzystaj z pomocy architekta wnętrz, który doradzi Ci jak zaaranżować przestrzeń dopasowaną do potrzeb firmy. W tym procesie warto także uwzględnić zdanie i opinie pracowników. To oni w końcu będą spędzać tutaj najwięcej czasu.  

Zadbaj o zdrowie pracowników 

Projektowanie biura wiąże się z wyborem nie tylko koloru ścian, czy podłóg, ale także z meblami. Szczególnie ważne są biurka i krzesła. Stanowiska pracy powinny być nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne i wygodne. Zdrowie Twoich pracowników powinno być priorytetem. A w to możemy wliczyć zdrowy kręgosłup. Dlatego wybierz ergonomiczne biurka i fotele przeznaczone do pracy siedzącej, a na podłodze posiadać wykładzinę biurową.

Nie używaj jaskrawych lub ciemnych kolorów

Czy wiesz, że bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie mają kolory, które nas otaczają? Badania wykazały, że w biurach powinny być stosowane jasne i stonowane kolory, o niskim nasyceniu. Biel, beże, błękity wpadające w szarości – takie wykończenie będzie wpływać na Twoich pracowników najlepiej. Unikaj za to jaskrawych barw, takich jak żółty, pomarańczowy, zielony i ciemnych, np. bordowego, czy granatowego. Ciemne kolory optycznie zmniejszają pomieszczenie i sprawiają wrażenie przytłoczenia. 

Dodaj komentarz