Prawie każdy specjalista medyczny lub dietetyczny powie, że lepiej jest całkowicie zapobiec problemowi z jedzeniem lub zminimalizować jego skalę, niż próbować go leczyć po jego rozwinięciu.

Prawdą jest również, że czasami rozmawiając z osobami, które są wyraźnie otyłe, nawet jeśli nie są to szczególnie poważne poziomy, nie zdają sobie sprawy, jak ich obecne nawyki żywieniowe prawdopodobnie przyniosą więcej kłopotów z powodu ich wagi i ogólnego stanu zdrowia w przyszłości.

Oto kilka wskazówek dotyczących aspektów zachowań związanych z jedzeniem, które należy traktować jako znaki ostrzegawcze i wskaźniki, które mogą być konieczne przy podejmowaniu działań.

Przekonacie się, że połowa ranka, popołudnia i być może wczesny wieczór przed obiadem staje się normą.
Chociaż ludzie są inni, jeśli jesz dobrze zbilansowaną dietę, powinieneś być w pełni zadowolony, jeśli zjadłeś zdrowe śniadanie, lunch i ewentualnie wieczorny posiłek. Może być kilka wyjątków w okolicznościach, w których angażujesz się w bardzo ciężkie ćwiczenia fizyczne lub może jesteś w ciąży.

Ogólnie jednak jedzenie przez cały dzień jest sygnałem ostrzegawczym, że Twój apetyt wymyka się spod kontroli.

Skromna przekąska już cię nie satysfakcjonuje.
Francuzi (którzy mają stosunkowo niewiele problemów z otyłością) mają koncepcję „goutez”, około 16-17 lub „aperitifów” zazwyczaj około 18:30. Te przekąski istnieją, aby wypełnić lukę głodową między zakończeniem lunchu około 1. 30 a zazwyczaj późniejszą godziną jedzenia (powiedzmy 20:30), że Francuzi rozpoczynają obiad.

Należy jednak pamiętać, że zazwyczaj obejmują one bardzo małe porcje być może kilku orzeszków ziemnych, oliwek lub małych ciastek itp. Jeśli okaże się, że trzeba się zatrzymać na coś takiego jak kanapka, hamburger lub duży kawałek ciasta, aby dostać się z lunchu na wieczór posiłek to kolejny znak ostrzegawczy, ponieważ wszystkie są same w sobie, a nie drobnymi przekąskami.

Nie zakładaj jednak, że ciągłe gryzienie przekąsek przez cały dzień jest również OK. Wiele małych porcji przekąsek nieprzerwanie dręczyło się przy biurku lub w innym miejscu przez cały dzień między posiłkami, tak samo jak zatrzymanie się na burgera.

Poszliście na przekąski po pójściu do łóżka.
Zakładając, że zjadłeś rozsądny wieczorny posiłek, nigdy nie powinieneś znaleźć się w pozycji głodnej i potrzebować wstawania później na przekąskę.

Stajesz się ciągle rozczarowany wielkością porcji, którą ludzie ci obsługują.
Oczywiście jest całkiem możliwe, że dostaniesz dość skromną porcję w restauracji lub gdy odwiedzasz kogoś, w którym to przypadku możesz być słusznie zawiedziony! Jednak jeśli okaże się, że dzieje się to stale, gdy jesz na mieście lub odwiedzasz innych, może to być znak, że jesz zbyt duże porcje w ramach swojej codziennej rutyny.

Za każdym razem, gdy wychodzisz gdzieś, bierzesz ze sobą przekąski lub zastanawiasz się, gdzie możesz znaleźć jedzenie, kiedy już wyjdziesz.
To zaczyna sugerować potencjalnie niezdrową troskę o jedzenie.

Ciągle odmawiasz opcji dotyczących sałatek, owoców i warzyw, zamiast tego preferujesz te, które zawierają dużą zawartość węglowodanów lub cukru.
Jednym z najbardziej niepokojących symptomów dla kogoś, kto zyskuje choćby niewielką nadwyżkę wagi, jest to, że każdy spożywany posiłek musi być „wygodnym jedzeniem” lub inaczej jest po prostu postrzegany jako niezadowalający.

Patrzysz na przykłady receptur zdrowej utraty wagi i myślisz, że nie da się ich nawet kontemplować.
Zazwyczaj większość oświeconych nowoczesnych programów odchudzających będzie składać się z przepisów i menu, które są doskonale wyważone i zapewniają więcej niż wystarczające ilości żywności. Jeśli okaże się, że nie do pomyślenia jest, abyś mógł zjeść takie jedzenie lub przeżyć na nim, może to ponownie sugerować, że po prostu jesz zbyt dużo niewłaściwego rodzaju żywności.

Każdy z powyższych objawów może stanowić uzasadnioną przyczynę zakwestionowania obecnych nawyków żywieniowych i tego, czy grozi im wymknięcie się spod kontroli.

Dodaj komentarz