Każdy, kto ma lokalny zieleniec absolutnie zdaje sobie sprawę z tego, iż jego posiadanie ma również swoje wady, jak i wartości. Do tych pierwszych kwalifikują się wszystkie obowiązki z tym związane, jakich, jeżeli potrzebujemy mieć prześliczną i czystą działkę, nie możemy po prostu ustrzec się. Plewienie kwiatków z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych i najchętniej sprawowanych przez nas czynności.

Nieraz spędzamy na tym zadaniu kilka godzin w ciągu dnia i czujemy się nader zmordowani. Najczęściej jesteśmy pochyleni nad kwiatami, co nie wpływa najefektywniej na nasz kręgosłup, ale można do tego wykorzystać szpadle. Mimo tego, jeśli nie chcemy, aby nasze prześliczne krzewy z różami, tulipanami i wieloma innymi odmianami pięknych kwiatów wymieszały się w chwasty, jakie w żadnym razie swoją urodą nie zachwycają, nie mamy innego wyjścia.
Najczęściej ową czynność wykonują osoby starsze z racji tego, że wymaga ona opanowania i cierpliwości. Ludzie młodzi najczęściej nie posiada tych cech i trudno jest im spędzić kilka pór nad kwiatami, tylko po to, aby je wyplewić.