usuwanie owłosienia laserem Łódź

Porastające ciało włoski potrafią być czasami dużym problemem. Wiele osób wstydzi się zbyt intensywnego owłosienia, szczególnie jeśli włosy są wyjątkowo grube i ciemne. W takiej sytuacji doskonale sprawdzi się usuwanie owłosienia laserem Łódź. Na czym polega ten zabieg? Dlaczego warto się na niego zdecydować?

Usuwanie owłosienia laserem – dlaczego warto z niego skorzystać?

Wiele osób myśląc o estetycznym wyglądzie, wyobraża sobie gładką skórę pozbawioną owłosienia. Niestety wiele osób do swoich kompleksów zalicza zbyt widoczne na ciele włosy. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Nie jest to jednak problem, którego nie da się rozwiązać! Obecny rozwój technologii w dziedzinie kosmetologii oferuje bowiem dużą ilość różnorodnych rozwiązań, które możemy zastosować w takim przypadku. Do jednych z nich zalicza się depilację laserową. Wystarczy udać się do odpowiedniego salonu wykonującego tego typu zabieg i cieszyć się w pełni gładką skórą bez owłosienia. Na czym polega w ogóle taka depilacja? Dlaczego warto zdecydować się na przeprowadzenie zabiegu?

Depilacja laserowa MOTUS AX

Jednym z popularnych rozwiązań w zakresie usuwania owłosienia jest depilacja laserem Motus AX. Jest to laser aleksandrytowy, który wytwarza fale o długości 755 nm. Przekłada się to na wysoką absorpcję w melaninie, która ma ogromne znaczenie dla efektów takiego zabiegu. Laser umożliwia stopniowe nagrzewanie, co umożliwia niszczenie niechcianych włosów. Wszystko przebiega w bezpieczny sposób. Zabieg wykonuje się poprzez przesuwanie głowicy lasera po skórze, co zwykle trwa od kilku do kilkunastu minut w zależności od wybranego obszaru depilacji. Warto pamiętać, że przed udaniem się na zabieg konieczne jest ogolenie obszaru, który zostanie poddany depilacji. W tym celu należy użyć maszynki lub golarki. Nie wolno usuwać włosów, wyrywając je woskiem, pęsetą, depilatorem itd. 

Zalety depilacji laserem

Do korzyści oferowanych przez laser Motus AX warto zaliczyć przede wszystkim ogromną skuteczność. W przypadku większości laserów najlepsze działanie możemy zauważyć w przypadku ciemnych włosów, jednak Motus AX doskonale działa również w przypadku cienkich i jasnych włosów. Wiele osób, które zdecydowały się na depilację laserem Motus AX wskazuje, że jest ona niemal bezbolesna. Jest to zasługą wykorzystywania specjalnej technologii chłodzenia. W trakcie zabiegu skóra jest bowiem schładzana przez zintegrowany system, w jaki wyposażony jest laser, co redukuje ból. Za pomocą lasera możemy pozbawić owłosienia tak naprawdę dowolną strefę naszego ciała, co jest jego kolejną zaletą. 

Dodaj komentarz