Lato zdecydowanie nie jest sprzyjającym czasem dla osób na diecie. Chodź, faktycznie znacznie maleje apetyt na obfite, rozgrzewające obiady i tłuste potrawy, pojawiają się inne zdradliwe pokusy. Mowa, chociażby o ochładzających lodach, słodkich gofrach, orzeźwiającym, zimnym piwie i aromatycznym grillu! W zasadzie bez tych przysmaków trudno wyobrazić sobie wakacyjny relaks. Nie da się jednak ukryć, że brak umiaru, może znacznie wpłynąć na formę, o którą często walczyliśmy do samego lata! Jak zatem nie zaprzepaścić efektów? Należy wiedzieć, jak się nie dać pokusom, czyli czym można je zdrowo zastąpić.

Po pierwsze prawidłowe nawadnianie organizmu!

Zdrowa, letnia dieta powinna charakteryzować się częstym nawadnianiem organizmu. W tym okresie zapotrzebowanie na płyny jest nieco większe i często decyduje o samopoczuciu. Istotne jest, by stawiać na zwykłą wodę, którą można wzbogacić świeżą cytryną, ogórkiem i miętą. Opcjonalnie innymi, sezonowymi owocami. Woda z nutką naturalnie stworzonej słodyczy, świetnie orzeźwia i gasi pragnienie. Każdy, kolejny dzień rozpoczęty szklanką wody sprawi, że przywykniesz do jej smaku i zaczniesz zapominać o apetycie na szkodliwe napoje słodzone.

Stawiaj na świeże warzywa i owoce!

Powszechnie widomo, że warzywa i owoce, są podstawą zdrowej diety. Co, ważne mogą stać się też świetnym zamiennikiem dla słodyczy i słonych przekąsek. Zmrożone koktajle owocowe, są nie mniej orzeźwiające co lody, a jednak znacznie mniej kaloryczne i zwyczajnie zdrowsze. Z kolei grillowane szaszłyki z warzyw, mogą doskonale zastąpić te mniej zdrowe, a częściej wybierane przekąski do wieczornego filmu. Lato to, też świetny czas na warzywne i owocowe sałatki.

Grilluj zdrowo i smacznie!

Dieta latem, nie musi oznaczać rezygnacji z uwielbianego grilla. Jednak, by utrzymać formę, warto nieco zmodyfikować tradycyjne dania z grilla, na nieco lżejsze! Z pewnością mniej kalorycznym i zdrowszy wyborem będzie grillowana ryba, czy indyk, niż kiełbasa, kaszanka, bądź karkówka. Do tego warto samemu przygotować sos na bazie jogurtu i świeżych ziół. Oczywiście nie zapominamy o dawcę warzyw, które można podać świeże w postaci sałatki lub również grillowane!

Korzystaj z letnich rekreacji!

W długie, letnie dni nie ma miejsca na wymówki! To świetny czas na zafundowanie sobie trochę ruchu na świeżym powietrzu. Opcji jest wiele: spacery, przejażdżki rowerowe, rolki, spływy kajakowe i wiele innych rekreacji, okazuje się nie tylko świetną formą spędzania czasu. Sprzyjają też utrzymaniu doskonałej kondycji i zgranej sylwetki!

Dodaj komentarz