Dbanie o zdrowie to nie tylko ciepłe ubieranie się w chłodne dni. To również kontrolowanie swojej diety, wprowadzanie aktywności fizycznej do grafiku, lecz przede wszystkim kontrola. Nie od dziś wiadomo, że regularne wykonywanie badań jest jednym z punktów profilaktyki. Dlaczego warto się badać? Przede wszystkim, im szybciej wykryjemy chorobę, tym łatwiej będzie nam się z nią uporać. Jednym z najważniejszych narządów w naszym ciele jest serce https://arytmiaserca.pl/kardia-mobile-sklep/. Dlatego właśnie jemu powinniśmy poświęcić szczególną uwagę.
Jak odpowiednio zadbać o swoje serce?
Odpowiednia profilaktyka i zmiana trybu życia, może wpłynąć pozytywnie na nasze serce. Okazuje się, że kilka prostych kroków wprowadzonych w nasze życie może zdziałać cuda. Co warto zrobić?
- Unikać dużej ilości soli. Sól w dużych ilościach, może prowadzić do nadciśnienia tętniczego.
- Wprowadzić do diety wielonasycone kwasy tłuszczowe omega-3. Znajdziemy je między innymi w: oliwie z oliwek, tłustych rybach (łosoś, tuńczyk, śledź) czy orzechach włoskich.
- Zacząć żyć aktywnie. Warto wprowadzić do swojego życia więcej ruchu, nie zawsze trzeba od razu wykonywać ciężkie treningi. Przykładowo można wybrać się na spacer lub jako środek transportu postawić na rower.
- Spać długo, ale nie za długo. Okazuje się, że nie tylko regularne spanie zbyt krótko, jest w stanie zwiększyć ryzyko chorób układu krążenia. Podobnie działać może zbyt długie, regularne spanie.
- Regularnie kontrolować swój organizm. Warto robić badania serca, aby mieć pewność, że wszystko z nim w porządku.
Jakie badania warto wykonywać, aby zachować zdrowy mięsień sercowy?
Zmiana trybu życia na zdrowszy to oczywiście niejedyna rzecz, którą możemy zrobić dla najważniejszego narządu w naszym ciele. Bardzo istotną kwestią jest regularne wykonywanie badań kontrolnych. Dlaczego? Bardzo często możemy przeoczyć drobne sygnały, które wysyła do nas nasz organizm. Co więcej, większość pacjentów nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji. Najlepszym rozwiązaniem będzie wykonanie takich badań jak:
- EKG, które skutecznie sprawdza rytm serca, a także jest w stanie wykryć między innymi takie przypadłości jak: arytmię, zawał, niedokrwienie mięśnia sercowego czy chorobę wieńcową.
- Echo serca, które między innymi pozwala ocenić budowę i pracę zastawek.
- Próba wysiłkowa, która sprawdza czynność serca podczas wysiłku.
Badanie EKG we własnym domu – jak tego dokonać?
Dzięki nowoczesnym technologiom nasze serce może być pod stałą kontrolą. Urządzenia takie jak Kardia Mobile, ułatwiają wykonywanie badania EKG, gdyż bez zbędnego umawiania się do lekarza, możemy wykonać je w domu. Co więcej, dzięki aplikacji mobilnej w łatwy sposób możemy wysłać nasze wyniki do lekarza, a także tworzyć notatki. Wypróbuj sam!